która pozostaje zawsze otwarta"

Św. Jan Paweł II

Drukuj

Administrator. Kategoria ZAWODY SPORTOWE

1 czerwca na stadionie w Lelisie odbył się XIII Ogólnopolski Turniej Ringo „Kurpiowski Jantar”. Zgromadził ponad 160 zawodników z 10 szkół i klubów sportowych powiatu ostrołęckiego oraz ekipy z różnych stron Polski; MUKS Jedlicze Podkarpacie, KS Olimpia „Miłki”, UKS Goszczyn, Warszawskie Towarzystwo Ringo, UKS Mogielnica. ringo 01 06 2019

Naszą szkołę reprezentowało 20 uczniów. Walka o miejsca była bardzo zacięta, chociażby dlatego, że było bardzo dużo zawodników. Miejsca nagradzane zdobyli:
Małgorzata Łępicka – I miejsce
Daria Kaczyńska - II miejsce
Miłosz Niechoda - IV miejsce,
Aleksandra Surgiewicz – VI miejsce,
Paweł Szymczyk – VI miejsce,
Kacper Nalewajk, Mikołaj Brzeski – III miejsce, dwójki

Gratulujemy sukcesów i zapraszamy na kolejne zmagania ringowców.

Drukuj

XIX Jesienne  biegi  przełajowe o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego  Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Lelis odbyły się 9 września 2017r. na stadionie sportowym w Lelisie. Wzięło w nich udział 20 uczniów naszej szkoły. biegi przelajowe

• Wiktoria Nadolna  – ucz. kl. IV  – VI miejsce

Wszyscy biegacze ukończyli bieg i to też jest sukcesem, bo ten, kto biega wie, że nie jest to łatwe.

Biegaczom gratulujemy!

Drukuj

W dniu  21 czerwca 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Sportu Szkolnego. W ramach obchodów uczniowie z klas 0 – VI stanęli do rywalizacji w trójboju sprawnościowym składającym się z trzech konkurencji: rzutu do celu, sport 2017skoku w dal, biegu na dystansie 60 m. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: 0 –I, II – III oraz IV – VI. W przerwach turnieju rozgrywane były mecze mini piłki nożnej. Zwycięzcy rozgrywek otrzymali medale i gromkie brawa.

Drukuj

W dniu 10 czerwca 2017 r. w Obierwii na boisku szkolnym ,,Orlik” odbył się pod hasłem - "Piłka nożna – moją pasją i radością" turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców z klas I –III. Turniej został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim we współpracy z ZS w Obierwii. Sponsorami nagród w turnieju byli: Wójt gminy Lelis, Ludowe Zespoły Sportowe w Lelisie oraz Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie. W rywalizacji sportowej wzięły udział trzy drużyny dziewcząt oraz pięć drużyn chłopców. W kategorii dziewcząt reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce a drużyna chłopców uplasowała się na IV miejscu. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, zwycięskie drużyny medale a najlepsi zawodnicy - statuetki. Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana nasza uczennica - Wiktoria Nadolna.

Drukuj

18  maja, w Białobieli odbyła się VIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaka  pod hasłem „Mały Olimpijczyk”. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego: Zuzanna Godzina, Dorota Pokornicka, Jakub Szczubełek, Piotr Szczubełek, Łukasz Staśkiewicz. Celem imprezy była popularyzacja sportu i zdrowego trybu życia wśród najmłodszych oraz kształtowanie nawyków współzawodnictwa i sportowej rywalizacji w klimacie wesołej zabawy. Nasi młodzi sportowcy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zaplanowanych konkurencjach, dając z siebie wszystko.  Trzeba było biegać, skakać, rzucać, przeciągać linę, zbijać kręgle, czworakować. Dzieci dały z siebie wszystko i osiągnęły znakomite wyniki. Na koniec ich sportowy wysiłek został uhonorowany pięknym pucharem, medalami i dyplomami. olimpiada sportowa

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorom ze Szkoły Podstawowej w Białobieli bardzo dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje, miłe przyjęcie i gościnę.